Najnowszy

Darmowe szkolenia dla jednostek charytatywnych

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.Mi

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla jednostek charytatywnych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że instytucje społeczne i charytatywne realizują często sensowne projekty i rekrutują do nich zmotywowanych działaczy, to doskwiera im brak profesjonalnego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Trenerzy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na bezpłatne warsztaty z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą działające oficjalnie instytucje, jak również pojedynczy wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże korzystający ze szkolenia winni znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w organizacji non profit

zarządzanie grupą aktywistów – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

komunikacja międzykulturowa 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie obiecują pomocy szkoleniowej każdej zainteresowanej organizacji. Ograniczenie stanowi liczba dostępnych w danym okresie miejsc jak również poziom merytoryczny aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – wyjaśnia Gerard Sigmundzik, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy kampanie staną się bardziej efektywne, nawet w poczatkujących instytucjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Próbujemy trochę ten stan zmienić.  Tagi: